Про меблеві фасади
Фасад - це обличчя кухні, саме він визначає її стиль. Різноманітність матеріалів, які використовуються для виготовлення кухонних фасадів, дуже велике. Їх роблять з масиву дерева, ламінованого ДСП, МДФ покритого плівкою або фарбою, існують фасади на основі алюмінієвого профілю і рамкові фасади, декоровані пластиком або склом.
Які ж фасади краще вибрати для кухні? Кожен з варіантів має свої переваги і недоліки.
Масив дерева
Самий традиційний і престижний матеріал для кухонних фасадів. Він виглядає солідно і створює респектабельну атмосферу. Натуральне дерево - це класика, яка ніколи не виходить з моди.
При належному догляді такі фасади не втрачають своєї краси упродовж десятиліть - хіба що можуть трохи змінити колір під впливом прямих сонячних променів. Але дерево вимагає дбайливого ставлення до нього.
Для чищення таких кухонь не можна використовувати агресивні хімікати і абразиви, їх можна лише протирати м'якою тканиною.
До того ж дерево не найпластичніший матеріал, і створити з його допомогою фасади із зігнутими, хвилеподібними лініями дуже складно, що, у свою чергу, визначає класичний стиль кухонь з натуральної деревини.
МДФ
Досить поширений матеріал для меблевих фасадів. Як вже було сказано вище, за своїми характеристиками він практично не поступається дереву, при цьому ціна МДФ набагато доступніша.
Фасади з МДФ дозволяють втілити будь-які дизайнерські ідеї. МДФ легко гнеться, що дозволяє створювати незвичайні закруглені фасади.
Цей матеріал дозволяє застосовувати різноманітні види покриттів - МДФ можна фарбувати, покривати ПВХ-плівкою або пластиком будь-якого кольору і текстури. Фарбована МДФ-плита виглядає краще, ніж покрита плівкою ПВХ, проте вона коштує дорожче.
Доступніша плівка теж має свої недоліки - покриття може з часом почати відшаровуватися, особливо в тих місцях, де воно піддається інтенсивній дії вологи і високої температури - наприклад, навколо мийки або над варочною плитою.
Пластик - акрил
Найдовговічніший і міцніший варіант. Пластик має найвищий рівень стійкості до подряпин, сколам, ударам, стиранню; термічно стійкий, навіть до тліючих сигарет.
Пластик стійкий, так само, до дії сонячного світла, не вигорає і не тьмяніє з часом. Важливим чинником є те, що пластик не деформується і не відклеюється від основи.
Дуже добре витримує перепади температур, прекрасно себе почуває поряд із стаціонарною плитою і миттям, що робить його явним фаворитом серед інших матеріалів.
Догляд за кухнею з фасадами з акрилу дуже простий. Поверхню можна мити будь-якими миючими засобами, за винятком абразивних. За ним легко доглядати (виняток становлять матові різновиди пластика, які буває не так просто очистити від забруднень).
Рамкові фасади
Виготовлені з МДФ-профілю, також використовуються дуже часто. Рамка обробляється ПВХ-плівкою або, в ексклюзивних моделях кухонь, натуральним шпоном.
У рамкові фасади можна вставити вітражне або матове скло, пластик, полотно з плетеного ротангу. Такі фасади заслужили любов покупців, передусім, завдяки широкому вибору дизайну і не великою ціною.
Алюмінієві-скляні фасади
Рама з алюмінію робить кухонний гарнітур стійкішим до температурних перепадів і дії вологи, вони довговічніші, міцніші і практичні, ніж звичайні фасади з МДФ, ПВХ і ДСП.
При цьому алюмінієвий профіль для фасадів кухні виконує роль "кордону", запобігаючи деформації дверей в процесі експлуатації і збільшуючи термін служби кухонного гарнітуру.
Cріблястий колір алюмінію прекрасно поєднується з будь-яким відтінком як глянсового плівкового МДФ, так і матового шпонованого фасаду. За алюмінієвими фасадами легко доглядати, при цьому вони не вицвітають на сонці подібно до фарбованих фасадів,алюмінієві фасади для кухні дозволяють використати оригінальну фурнітуру і заощадити місце на маленькій кухні.
Наприклад, дверці можуть бути розсувними, як в шафах-купе, або відкривними. Хоча ніхто і ніщо не позбавлене недоліків. Така кухня коштує дорожче, а алюмінієві поверхні легко подряпати гострими предметами або абразивними чистячими засобами. Якщо рама зкріплена занадто жорстко, може тріснути скло.